nagłówek

Aktualności

powrót do spisu aktualności

15-16.03.2011 - spotkanie i prezentacja założeń działania Programu badań skryningowych

W ramach odbywającego się Międzynarodowych Warsztatów Szkoleniowych "Chirurgiczne leczenie niedosłuchu z użyciem implantów hybrydowych" w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Poznaniu w dniu 15-16.03.2011 roku w Biurze Koordynatora Medycznego Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków odbyło się spotkanie i prezentacja założeń działania Programu badań skryningowych.

Wspólnie z firmą Cochlear przeprowadzono warsztaty, w których wzięło udział 10 lekarzy – otologów ze Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Grecji, Czech, Kazachstanu i Polski. W grupie tej było 6 kierowników klinik laryngologicznych z różnych krajów, a wszyscy uczestnicy codziennie wykonują operacje implantów ślimakowych. Oprócz wykładów, dyskusji i zajęć seminaryjnych przeprowadzono 2 operacje założenia implantu hybrydowego z transmisją na salę konferencyjną Kliniki.

Z dużym zainteresowaniem goście wysłuchali informacji na temat Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, jej osiągnięć związanych z prowadzeniem Ogólnopolskich Programów Medycznych (w tym przede wszystkim Programu Przesiewowych Badań Słuchu) oraz finansowaniem zakupu sprzętu dla oddziałów dziecięcych.
Spotkanie zakończyło się dyskusją, w której wyrażono chęć stworzenia programów wymiany informacji dotyczących zarówno organizacji takich programów jak i ich prowadzenia. Miłą niespodzianą dla wszystkich były upominki z logo Fundacji.


powrót do spisu aktualności
aktualizacja: 2020-04-11