nagłówek

Aktualności

powrót do spisu aktualności

Konferencja w Interlaken

W dniach 07-10 czerwca 2017 roku, w Interlaken, w Szwajcarii odbył się XIII Kongres Europejskiej Federacji Towarzystw Audiologicznych (13th Congress of the European Federation of Audiology Societies).

Polski Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków prezentowany był w dwóch wystąpieniach.

Mgr Grażyna Greczka przedstawiła pracę pt.: "Zgłaszalność na poziom diagnostyczny Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków w Polsce". Porównała dane uzyskane podczas ankiety przeprowadzonej w 2015 roku wśród rodziców dzieci, którzy nie zgłosili się na II poziom referencyjności Programu, z wstępnymi wynikami badania pilotażowego przypominającego o konieczności wizyty na II poziomie PPPBSuN. Badanie to przeprowadzane jest w 2017 roku, wśród rodziców dzieci, którzy nie zgłosili się na kontrolne badanie słuchu do 3 miesiąca życia dziecka na terenie województwa Wielkopolskiego i Pomorskiego.

Mgr Monika Zych w swoim referacie pt.: "14 lat Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków" wyjaśniła główne cele oraz założenia polskiego Programu. Ukazała sposób w jaki działa Program od wewnątrz, z punktu widzenia Koordynatora ds. logistycznych Programu. Przedstawiła także najważniejsze wyniki i osiągnięcia jego działalności, w tym prawie 5 400 000 dzieci zarejestrowanych w Centralnej Bazie Danych Programu.

W konferencji wzięło udział wiele znakomitych osobistości z dziedziny audiologii z całego świata. Zaprezentowano ponad 120 wystąpień ustnych oraz 66 doniesień sesji plakatowej.


powrót do spisu aktualności
aktualizacja: 2020-04-11